Zapytaj o szczegóły
Dane Kontaktowe:
Kampania edukacyjna Volvo For Safety ma uczyć przez doświadczanie. Dlatego do dyspozycji odwiedzających oddano 16 symulatorów, które dają użytkownikom możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach na drodze i w podróży.
Taki symulator wykorzystuje manekina z czujnikami, które mają odwzorować masę, strukturę oraz poziom ruchomości ludzkiej głowy. Dzięki temu można precyzyjnie badać, jak różne siły działają na czaszkę i mózg podczas kolizji. Czujniki rejestrują przyspieszenie i siłę uderzenia, ruch głowy po zderzeniu oraz potencjalne obrażenia mózgu, np. krwiaki czy wstrząśnienie.
Konstrukcja składa się z kabiny samochodowej, która obraca się wokół własnej osi. Ma uświadomić kierowcom i pasażerom, jak może wyglądać odczuwanie dachowania. Uświadamia również, jak niebezpieczne jest przewożenie w kabinie auta niezabezpieczonych przedmiotów czy czworonożnych pupili.
Urządzenie demonstruje, jak wygląda nagłe zatrzymanie pojazdu i przedstawia jego skutki przy różnych prędkościach. Osoba siedząca w symulatorze jest przypięta pasami do fotela, który porusza się po torze i nagle zatrzymuje, imitując zderzenie czołowe. Podczas testu można sprawdzić, jak ważne są trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz ich prawidłowe zapięcie.
Na tym stanowisku będzie można sprawdzić, jak szybko kierowca jest w stanie zareagować na nagłe zdarzenie na drodze. Symulator ten pokazuje, jak na czas reakcji wpływają dodatkowe czynniki takie jak zmęczenie, niewyspanie, alkohol, rozproszenie uwagi.
Urządzenie wykonane z solidnej konstrukcji stalowej umożliwia bezpieczne i efektowne zaprezentowanie wystrzału poduszki powietrznej. Dzięki szybkozłączce i prostemu demontażowi, możliwe jest jej wielokrotne użycie. Zasilanie akumulatorowe pozwala na prezentację w terenie. Do każdego symulatora dołączone są trzy poduszki testowe.
Symulacja pokazuje, jakie zagrożenie mogą stwarzać przedmioty przewożone luźno w kabinie samochodu, osoby niezapięte pasami czy zwierzęta bez odpowiedniego zabezpieczenia. Waga przeciążeniowa pozwala sprawdzić wagę różnych przedmiotów. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że np. telefon komórkowy podczas hamowania przy określonej prędkości może ważyć ok. 8 kg.
Na tym stanowisku będzie można dowiedzieć się, jak działają systemy bezpieczeństwa w samochodach. Symulator pozwala także na porównanie prowadzenia auta z różnymi napędami oraz doskonalenie techniki jazdy.
Laboratorium kierowcy, w którym pod okiem psychologa transportu można sprawdzić swój czas reakcji, trafność decyzji i skłonność do podejmowania ryzyka.
Stanowisko szkoleniowe, przy którym uczymy tego, jak prawidłowo zakładać łańcuchy na koła samochodowe. Instruktor techniki jazdy podpowie także, jak i kiedy należy je demontować.
Kierowca ciągnika siodłowego, popularnie nazywanego TIR-em z wysokości prawie 2 metrów nad poziomem drogi ma bardzo ograniczoną widoczność. A co widzi? Jaka jest jego perspektywa? To właśnie będzie można sprawdzić osobiście, siadając za sterami 20 tonowego kolosa.
Atrakcja przeznaczona dla najmłodszych uczestników, którzy poruszając się rowerkiem czy minisamochodem po minimiasteczku z drogami i skrzyżowania, będą mogli poznać zasady ruchu drogowego.
Uczestnicy będą mieć możliwość nauki udzielania pierwszej pomocy na fantomie, ucząc resuscytacji, opatrywania ran i postępowania w nagłych wypadkach. Instruktor daje wskazówki, poprawiając technikę w czasie rzeczywistym.
Wybierz jeden z najbezpieczniejszych samochodów na rynku – Volvo!
Skontaktuj się z nami
Zapytaj o szczegóły
Dane Kontaktowe:
ul. Marszałkowska 89
00-693 Warszawa
+48 667 400 083
Copyright © 2024 Volvo Car Corporation (lub firmy stowarzyszone bądź licencjodawcy).